اگر زندگی از حرکت بازایستد و گردونه‌ی فلک وارونه بگردد، زمینِ زیر پای من باید در زیرِ گام‌های استوارم که از اعتقاد و اعتمادم به «خداوندِ همه» و اراده‌ی سخت و اعتمادبه‌نفسِ فراوانم سرچشمه دارد، به عقب بِرود؛ تا من در پویشی همیشگی و در حال پیشروی باشم.

. درباره‌ی محمدرضا حقیقت‌جو

  • بانام و یادِ خداوندِ یگانه و بی‌همتا. دوستی که او را «خداوندِ همه» می‌نامم؛ چون به‌یقین، او خداوندِ همه‌چیز و همه‌کَس، خداوندِ همه‌جا و همه حال و خداوند همه گاه است.
  • من، محمدرضا حقیقت‌جو زاده‌ی 14 اردیبهشت سال 1363 خورشیدی در جهرم، یکی از شهرهای کُهَنِ استان فارس و دارای تیپ شخصیتـی INTP از آزمون شخصیت شناسی مـدل MBTI هستم.
  • من، نویسنده، سخنران، آموزگار و مشاور تجربی، در حوزه‌های کامیابی، انگیزشی، خودشناسی، خودباوری، هدف‌گذاری و ذهن برتر و همچنین دارنده‌ی مدرک بین‌المللی مربی‌گری خود رهبری و زیرمجموعه‌های آن و همچنین نویسنده‌ی کتاب «از سلول تنهـایی تا شاهراه کامیابی – دوازده گام تا دنیای بهتر» عنوان نخسـت از مجموعه کتاب چند جلدی و چند عنوانه و تماماً تألیف «از مفعول دیگران تا فاعل خویشتن» تنها کتابی در جهان که پیش از پایان نگارش، تمامی نسخه‌های تیراژ پیش‌بینی‌شده‌ی چاپ نخستِ آن، توسط اقشار گوناگون مـردم از جای‌جای کشور عزیز و عزتمندم ایران و خارج از آن، پیش‌خرید شد هستم.
  • من، همچنین نویسنده‌ی مقاله‌ها و نقدهایی در زمینه‌های گوناگون، و همچنین داستانک‌های آموزنده و متون ادبی و نیز جمله‌های کوتاه پر مفهوم با درون‌مایه‌ی فلسفی و نیز یک سخنران انگیزشی و یک آموزگار کامیابی و مربی خود رهبری با روشی ویژه، دل‌نشین و متفاوت هستم.
  • من معتقد به تفکری هستم که نام آن را اندیشه‌ و نگرش خارق‌العاده گذاشته‌ام و این‌گونه می‌گویم که: «این‌که گفته شود نیمه‌ی لیوان پُر است، همان تفکر و اندیشه‌ی مثبت است؛ اما من می‌گویـم «تفکر و اندیشه‌ی خارق‌العاده» آن است که مصمم بـاشد آن نیمه‌ی دیگر لیوان را نیز پُر کند؛ تا هیچ نیمه‌ی خالیِ لیوانی باقی نماند.»
  • من، یک انسان کاملاً خودساخته و یکی از قهرمانان داستان پر از نَشیب و کمتر فرازِ زندگانی خود و نیز استادِ دادنِ انگیزه به خودم هستم؛ که در واژه‌ی سختی، چیزی به نام ناممکن نمی‌بینم؛ و در بسیار سخت هم باز، واژه‌ی ممکن و مفهومِ شدنی را می‌بینم.
  • پـایـه و اسـاسِ شکل و محتوای اندیـشـه، سخن، نـوشته، آمـوزش و مشاوره‌های من و نیز با مخـاطبـانم، تنها الگوی مشترک بین تمامی انسان‌ها یا همان فطرت است و ازآنجاکه سرشت همه‌ی آدمیان یکسان است و تغییر نکرده و نخواهد کرد پس با استفاده از این بستر، تلاش می‌کنم تا مخاطبان را با منطقی غیرقابل‌انکار و همه‌پسند، دوباره آشتی داده و مفاهیم را به آن‌ها منتقل نمایم.
  • با علم و اعتقاد به این‌که انسان کامل وجود ندارد، همیشه بر مبنای اندیشه‌ی خارق‌العاده در تلاش برای تغییر در رفتار، آگاهی، اندیشه و نیز کسب تجربه و یادگیری از مخاطبان با هر نگرشی و در هر حوزه و زمینه‌ای هستم و غالباً در آغاز زمان اجراهایم با روشن کردن این مطلب، از مخاطبان می‌خواهم تا با یاری یکدیگر، از هم، چیزهای بـهـتر و بیشتری بیاموزیم و در ارتقاء آگاهی و شخصیت، یاریـگر هم شویم.

آدم‌ها سه دسته‌اند

آن‌ها که به‌پیش می‌روند؛

آن‌ها که درجا می‌زنند؛

و آن‌ها که به عقب می‌روند.

هر سه دسته هم، در حال حرکت‌اند.

«محمدرضا حقیقت‌جو»

سعید زادسر

مهندس صنایع

صاحب‌امتیاز و سردبیر مجله‌ی کارآفرین

سخنران در زمینه‌ی کارآفرینی

مدیرعامل هلدینگ بازار سازی و کانون تبلیغات اپکا

نخستین باری که محمدرضا حقیقت‌جو رو دیدم برای مصاحبه وهم فکری با ایشون بود.

چیزی که بسیار در مورد ایشون برام جذابیت داشت این بود که یک ویژگی بسیار برجسته، درونشون نمایان بود که توی آدم‌های دیگه به‌ندرت دیدم؛ حتی انسان‌های فوق‌العاده موفقی که تابه‌حال باهاشون هم‌سخن شدم.

همونطور که می‌دونید من سردبیر یک مجله‌ی کارآفرینی هستم و در این مدت، پیوسته با آدم‌های موفق گوناگونی مصاحبه داشتم و اون ویژگی برجسته‌ای که در محمدرضا حقیقت‌جو مشاهده کردم این بود که ایشون بسیار زیاد به اون اهدافی که تعیین کرده بود نزدیک بود و به‌راحتی اون‌ها رو در صحبت‌ها و حتی در تغییرات حالات و چهره‌ی ایشون می‌شد لمس کرد، جوری که من فکر می‌کردم همین حالا در حال رخ دادن هستند.

هنگامی‌که ایشون از داستانشون و کارهاشون تا اون زمان و از بلندپروازی‌های آینده‌شون صحبت می‌کردند، فکر نمی‌کردم به این سرعت، اهدافشون رو به مرحله‌ی نتیجه برسونند و شهامت دنبال کردن اون صحبت‌های بلندپروازانه‌ای که کردیم رو، به این زودی داشته باشند؛ ولی باید بگم که محمدرضا حقیقت‌جو کسی هستند که خیلی استوار در حال نیل به چشم‌اندازهاشون هستند و این، یک ویژگی شگرف و بی‌همتا در یک سخنران حرفه‌ای هست و چون من شخصاً در دوره‌ها و سمینارهای کارآفرینی، سخنران بودم، این‌رو کاملاً درک می‌کنم و فکر می‌کنم کارآموزها و مخاطبان، پیش از هر چیز به کسی نیاز دارند که بسیار محکم اون‌ها رو تا مقصدشون راهنمایی کنه و به چیزی که میگه باور قلبی داشته باشه.

. هدف و آینده روشن است .

من از آموختن و آموزش دادن لذت می‌برم و هدفم این است که به دیگران و به خودم کمک کنم تا زندگی و آینده‌ی بهتر و روشن‌تری را داشته باشند و این زندگی بهتر و روشن‌تر، به سهم خود و به همان میزان، دنیا را به‌جایی بهتر برای زیستن و گذران پرامیدتر زندگی برای همه‌ی آدم‌ها تبدیل کند.

تلاش می‌کنم بدون هرگونه غرض‌ورزی گوش فرا بدهم، ببینم، بنگرم، بشنوم، حس کنم، یاد بگیرم و با قلم، زبان، بیان، مشاوره و سخن و آموزش، در جامعه، الگوی صحیح یک فرهنگ درست را تکثیر و یا نهادینه کنم. الگوی درست و کاملی که نامش رو الگوی کامیابی گذاشته‌ام. من با سرشت آدم‌ها کاردارم تا انسان‌ها را با فطرت پاک آغازینشان دوباره آشنا کرده و پیوند بزنم.

می‌کوشم به انسان‌ها ارزش بدهم و آن‌ها را در مسیر کامیابی و نیز موفقیت، باانگیزه‌ای بسیار بالا روانه کرده و همواره راهنمایشان باشم. پس خودم نیز از این همراهی لذت می‌برم و هرگاه کسی در مسیر و در شاهراه کامیابی گام می‌گذارد یا آن را طی می‌کند، من از خوشحالی، دست از پا نمی‌شناسم و به شکرانه‌اش با خداوندِ همه، عشق‌بازی می‌کنم.

8/5 ساعت

پیشینه‌ی سخنرانی

169 ساعت

پیشینه‌ی آموزش

986/5 ساعت

پیشینه‌ی مشاوره

190 ساعت

پیشینه‌ی کارگاه

. معکوس شمار زمان باقی‌مانده .

تا آغاز بزرگ‌ترین سخنرانی انگیزشی جهان، توسط محمدرضا حقیقت‌جو

0روز0ساعت‌0دقيقه0ثانیه‌